Lietuva tarp keturių stipriausių Pasaulio rinktinių!

2010-09-09
Lietuvos nacionalinė rinktinė šiandien ketvirtfinalyje nugalėjo Argentinos rinktinę ir pateko į Pasaulio čempionato pusfinalį. Lietuvos rinktinė Pasaulio čempionato pusfinalyje žais pirmą kartą savo istorijoje, o jos varžovė bus Jungtinės Amerikos Valstijos. Pusfinalis tarp Lietuvos ir JAV įvyks jau šį šeštadienį 19:00 val. Lietuvos laiku.

Rungtynės prasidėjo taikliu Luiso Scola dvitaškiu, o į šį metimą Lietuviai atsakė taikliu tritaškiu. Kuris laikas pirmajame kėlinyje vyko atkakli kova taškas į tašką. Keli taiklūs Manto Kalniečio metimai neleido Argentinos rinktinei pabėgti. Tačiau vėliau mūsų šalies rinktinė spurtavo ir pirmąjį kėlinį laimėjo dešimties taškų skirtumu 28-18. Antrajame kėlinyje Lietuviai į darbą paleido tritaškius metimus. Po keliatos taiklių tritaškių lietuvių pranašumas dar padidėjo, tuo tarpu argentiniečiai pradėjo nėrvintis ir mesti pro šalį. Po antrojo kėlinio mūsų šalies rinktinės  pranašumas šoktelėjo net iki dvidešimties taškų 50-30. Grįžę po ilgosios pertraukos lietuviai net neketino mažinti apsukų ir toliau smeigė vieną tikslų metimą po kito, o persvara jau siekė daugiau nei trisdešimt taškų. Paskutiniame kėlinyje argentiniečiai truputi sušvelnino didžiulį skirtumą, tačiau pasivyti varžovų jie jau nebepajėgė. Lietuva iškovojo pergalę rezultatu 104-85.

Lietuvos rinktinė: Simas Jasaitis 19 tšk, Linas Kleiza 17 tšk, Tomas Delininkaitis ir Martynas Pocius po 16 tšk, Paulius Jankūnas, Jonas Mačiulis ir Mantas Kalnietis po 12 taškų;

Argentinos rinktinė:  Carlosas Delfino 25 tšk, Luisas Scola 13 tšk, Hernanas Jasenas 11 tšk, Pablo Prigioni ir Leonardo Gutierrezas po 7 tšk, Luisas Cequeira ir Paolo Quinterosas po 6 tšk, Fabricio Oberto ir Juanas Gutierrezas po 4 tšk, Marcosas Mata 2 taškus;