*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".

Ketvirtasis varžovas: Ispanija

2011-08-13
Šarūnas Jasikevičius su Lietuvos vyrų rinktine šiandien stos į mūšį prieš Europos čempionus ispanus. Lietuviams, tai bus jau ketvirtasis kontrolinis mačas. Per tris sužaistas rungtynes mūsų rinktinė iškovojo 1 pergalę ir patyrė 2 pralaimėjimus.

Akistatos su Ispanija Šarūnui Jasikevičiui dažniausiai būna sėkmingos, tačiau nugalėti juos pavyksta itin retai. Lietuvos rinktinės įžaidėjas prieš ispanus yra sužaidęs 5 oficialias rungtynes ir tik kartą laimėjo. Turbūt visi lietuviai pamena tą vienintelį laimėjimą 2003-ųjų metų Europos čempionato finale. Visas kitas rungtynes Šaras palikdavo aikštelę nuleidęs galvą.

Šarūnas Jasikevičius pirmą kartą su Ispanija susitiko debiutiniame 1997-ųjų Europos čempionate, tuomet abi ekipos varžėsi dėl 5 vietos, o rungtynes vos vieno taško skirtumo 94-93 laimėjo šeimininkė Ispanija. Šarūnas Jasikevičius per 27 minutes pelnė 13 taškų (1/3 dvitaškis, 2/3 tritaškiai, 5/6 baudos), atkovojo 1 kamuolį, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus prasižengė, 3 kartus suklydo ir perėmė 4 kamuolius.

Po metų 1998-ųjų Pasaulio čempionate Graikijoje Š.Jasikevičius ir Ispanijos rinktinė vėl susitiko. Šį kart antrajame varžybų etape, tačiau ir tada ispanai 86-80 pranoko lietuvius. Šarūnas Jasikevičius per 31 minutę pelnė 10 taškų (0/3 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 4/8 baudos), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, po 2 kartus suklydo ir prasižengė, bei perėmė 3 kamuolius.

Šarūnas savo antrajame Europos krepšinio čempionate 1999-ais Prancūzijoje vėl susitiko su Ispanija. Tuomet Lietuva ir Ispanija susitiko turnyro ketvirtfinalyje ir patyrė labai skaudų pralaimėjimą 74-72. Šarūnas Jasikevičius dar galėjo išgelbėti šias rungtynes, tačiau jo paskutinis metimas skriejo pro šalį. Šios rungtynės lietuvių įžaidėjui susiklostė ypač sėkmingai jis per 25 minutes pelnė 22 taškus (2/5 dvitaškiai, 5/7 tritaškiai, 3/4 baudos), atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, bei po kartą suklydo ir perėmė kamuolį.

Po keturių metų pertraukos Š.Jasikevičiaus ir Ispanijos keliai vėl susikirto šį kart kovoje dėl Europos čempionų titulo. 2003-ais Šarūnas pirmą kartą privertė pasiduoti ispanus 93-84 ir tapo Europos čempionų, lietuvis taip pat buvo išrinktas naudingiausiu čempionato žaidėju. Finale Šarūnas Jasikevičius per 30 minučių pelnė 10 taškų (1/3 dvitaškis, 1/5 tritaškis, 5/6 baudos), atliko net 9 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus prasižengė, 2 kartus suklydo, bei perėmė 1 kamuolį.

Paskutinį kartą Š.Jasikevičius su Ispanija susitiko 2008-ųjų Pekino olimpiados pusfinalyje, tuomet po labai atkaklios kovos 91-86 pergalę išplėšė ispanai. Šarūnas Jasikevičius per 35 minutes pelnė 19 taškų (4/8 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 5/5 baudos), atkovojo 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus prasižengė, 3 kartus suklydo, bei perėmė 2 kamuolius.

Šarūnui Jasikevičiui nelabai pavykdavo skinti pergales prieš ispanus ir draugiškose rungtynėse per paskutines tris žaistas varžybas visus kartus pergales šventė varžovai. Prieš 2007-ųjų Europos čempionatą Lietuva sužaidė dvi draugiškas rungtynes Ispanijoje ir abi pralaimėjo 75-95 ir 74-97. Šarūnas Jasikevičius atitinkamai varžybose pelnė 12 ir 6 taškus. Ko gero įsimintiniausia akimirką iš šių dviejų varžybų, tai fantastiškas Šaro metimas per visą aikštę. Prieš Pekino olimpines žaidynes lietuviai vėl išbandė savo jėgas prieš Pasaulio čempionus, tačiau ir vėl buvo priversti pasiduoti 91-66. Šarūnas Jasikevičius pelnė 12 taškų ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Šarūnas Jasikevičius šiame pasirengimo cikle vidutiniškai renka po 7 taškus, atlieka po 6,5 rezultatyvaus perdavimo, atkovojo, bei perima po 1,5 kamuolio, padaro po 1 klaidą. Dvitaškius vidutiniškai meta 40 proc, tritaškius 50 proc, o baudas 100 proc. taiklumu.

Rungtynės tarp  Lietuvos ir Ispanijos prasidės 22:30 val. Rungtynes tiesiogiai transliuos TV3 kanalas.