Lietuviai antroje rungtynių pusėje nusileido ispanams

2011-08-14
Lietuvos vyrų rinktinė patyrė trečiąjį pralaimėjimą pasirengimo cikle. Mūsų rinktinė Madride 78-90 neatsilaikė prieš Europos čempionus ispanus. Lietuviai pusę rungtynių su Ispanija žaidė kaip lygus su lygiais, tačiau antroje rungtynių pusėje palūžo. Šarūnas Jasikevičius šiose rungtynėse pelnė 7 taškus ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Sekančias rungtynes mūsų rinktinė vėl žais prieš Ispaniją tik šį kartą Kaune naujojoje "Žalgirio" arenoje Rugpjūčio 18 dieną.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo lietuviai išsiveržę į priekį 5-3, bet vėliau sekė ispanų šturmas ir šeimininkai susikrovė dviženklį pranašumą. Po pirmo kėlinio lietuviai nuo varžovų atsiliko 9 taškais (17-26). Antrasis kėlinys prasidėjo mūsų rinktinės spurtu ir po keletas minučių ispanų pranašumas ištirpo iki 2 taškų (24-26). Atsitiesę lietuviai viso kėlinio metu nepaleido per toli varžovų, tačiau išsiveržti į priekį taip pat nepavyko. Prieš didžiąją pertrauką Lietuvos deficitas buvo 6 taškai (42-48). Antroje rungtynių dalyje lietuvių žaidimas išsiderino ir Ispanija vėl atitrūko, bei susikrovė solidžią persvarą, kurios neišvarstė visų rungtynių metu. Lietuviai patyrė trečiąją nesėkmę pasirengimo cikle 78-90.

Šarūnas Jasikevičius per 21 minutę pelnė 7 taškus (2/4 dvitaškiai, 1/2 tritaškis), atkovojo 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo ir 2 kartus prasižengė.

Lietuva: Kšyštofas Lavrinovičius 12, Rimantas Kaukėnas 11, Jonas Valančiūnas 10, Darius Songaila 8, Šarūnas Jasikevičius 7, Robertas Javtokas ir Martynas Pocius po 6, Marijonas Petravičius ir Simas Jasaitis po 5, Mantas Kalnietis 4, Tomas Delininkaitis ir Mindaugas Lukauskis po 2 taškus;

Ispanija: Pau Gasolis 17, Juanas Carlosas Navarro 13, Serge‘as Ibaka ir Marcas Gasolis po 12, Rudy Fernandezas 9, Fernandas San Emeterio 6, Ricky Rubio, Jose Manuelis Calderonas, Felipe Reyesas ir Victoras Sada 4, Sergio Llullas 3, Victoras Claveras 2 taškus;