Lietuvos rinktinė neatsilaikė prieš Rusiją

2011-08-10
Lietuvos vyrų rinktinė šiandien kontrolinėse rungtynėse Maskvoje 91-76 turėjo pripažinti šeimininkės Rusijos ekipos pranašumą. Lietuviams, tai jau antrasis pralaimėjimas pasirengimo cikle per tris sužaistas rungtynes. Šarūnas Jasikevičius Lietuvos rinktinei pelnė 3 taškus ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Sekančias rungtynes mūsų šalies komanda žais Rugpjūčio 13 dieną Madride prieš Ispanijos nacionalinę rinktinę.

Nors lietuviai pirmieji pelnė taškus rungtynėse po Simo Jasaičio dvitaškio, tačiau kėliniui įsibėgėjus rusai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir po pirmų 10 minučių turėjo 9 taškų persvarą (23-14). Antrajame kėlinyje lietuviai buvo sumažinę atsilikimą iki 6 taškų (20-26), bet šeimininkai vėl atitrūko solidžia persvara ir po dviejų kėlinių turėjo 13 taškų pranašumą (49-36). Trečiajame kėlinyje pirmuosius taškus pelnė ir Šarūnas Jasikeviičius pataikęs tritaškį, tačiau rinktinė ir toliau nerado vaistų prieš Rusijos rinktinę. Po trijų kėlinių komandas skyrė 17 taškų (53-70). Ketvirtajame kėlinyje Rusija ir toliau sėkmingai rengė savo atakas, o vienu metu jų pranašumas buvo daugiau, nei 20 taškų. Rungtynes rusai laimėjo rezultatu 91-76.

Šarūnas Jasikevičius per daugiau, nei 16 minučių pelnė 3 taškus (0/2 dvitaškiai, 1/1 tritaškis), atkovojo 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, 3 kartus prasižengė ir 1 kartą suklydo.

Lietuva: Paulius Jankūnas 15, Jonas Valančiūnas 14, Darius Songaila 12, Simas Jasaitis 11, Darjušas Lavrinovičius ir Martynas Pocius po 7, Rimantas Kaukėnas 4, Šarūnas Jasikevičius 3, Tomas Delininkaitis 2 ir Robertas Javtokas 1 taškas;

Rusija: Timofėjus Mozgovas 18, Andrėjus Kirilenko 17, Vitalijus Fridzonas 14, Antonas Pankrošovas 12, Sergėjus Monia ir Semenas Antonovas 8, Sergėjus Bykovas 6 taškai;