Trečiasis varžovas: Rusija

2011-08-10
Lietuvos rinktinės šiandien laukia pirmas rimtesnis išbandymas, o jos varžove bus Rusijos nacionalinė rinktinė. Per dvi sužaistas kontrolines rungtynes mūsų rinktinė iškovojo vieną pergalę prieš Čekiją ir patyrė vieną pralaimėjimą su Slovėnijos rinktine. Į Rusijos rinktinę sugrįžo ir jos lyderis Andrėjus Kirilenko, kuris paskutinėse kontrolinėse rungtynėse pelnė 23 taškus.

Draugiškos rungtynės Maskvoje tarp Lietuvos ir Rusijos nacionalinių rinktinių prasidės 17:30 val. rungtynes tiesiogiai transliuos TV3.

Šarūnas Jasikevičius oficialiose varžybose su Rusijos nacionaline ekipa yra susitikęs 5 kartus iš jų 2 kartus laimėjo Lietuva ir 3 kartus varžovai.

Pirmą kartą Rusijos ir Šarūno Jasikevičiaus keliai susikirto 1997-ųjų metų Europos krepšinio čempionate Ispanijoje, tuomet antrojo turo etape Rusijos rinktinė pranoko lietuvius 93-64. Šarūnas Jasikevičius per 23 minutes taškų nepelnė (0/3 dvitaškiai, 0/5 tritaškiai), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus prasižengė ir 2 sykius suklydo.

Po metų 1998-ųjų metų Pasaulio čempionate Graikijoje lietuviai vėl susitiko su rusais. Šį kart ketvirtfinalyje ir patyrė dar vieną skaudų smūgį pralaimėdami rungtynes rezultatu 82-67, vėliau rusai nužengė iki pat finalo ir tik ten nusileido tuometinei Jugoslavijai. Šarūnas Jasikevičius per 9 minutes pelnė 5 taškus (1/5 dvitaškis, 1/2 tritaškis), atkovojo 1 kamuolį, 4 kartus prasižengė ir kartą suklydo.

SARAS.vs.Russia.1998.08.07 QuarterFinal by MVPjasikevicius

Dar po metų 1999-ųjų Europos pirmenybėse Prancūzijoje Lietuva kibbo į atlapus Rusijai rungtynėse dėl penktos vietos. Būtent šiose rungtynėse Š.Jasikevičius pirmą kartą parklupdė rusus 103-72. Šarūnas Jasikevičius per 27 minutes pelnė 11 taškų (1/2 dvitaškis, 3/6 tritaškiai), atkovojo 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 2  kartus prasižengė ir 5 kartus suklydo.

Po 8 metų Š.Jasikevičiaus keliai su Rusijos rinktine susikirto 2007-ųjų metų Europos čempionate pusfinalyje, tai ko gero vienas skaudžiausių pralaimėjimų šiai rinktinei. Lietuviai 86-74 buvo priversti nusileisti būsimiems Europos čempionams. Šarūnas Jasikevičius per 24 minutes pelnė 5 taškus (1/5 dvitaškis, 1/5 tritaškis), atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus prasižengė ir 5 sykius prarado kamuolį.

SARAS.vs.Russia.2007.09.15 by MVPjasikevicius

Paskutinis oficialus mačas tarp Š.Jasikevičiaus ir Rusijos įvyko 2008-ais metais Pekino Olimpinėse žaidynėse, tuomet grupės varžybose lietuviai 86-79 įveikė rusus, kurie olimpiadoje iškovojo vos vieną pergalę. Šarūnas Jasikevičius per 28 minutes pelnė 12 taškų (3/4 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 0/1 baudos), atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 5 kartus prasižengė ir 2 sykius  suklydo.

SARAS.vs.Russia.2008.08.14.Beijing.Olympic by MVPjasikevicius

Paskutinį kartą draugiškose varžybose Šarūnas Jasikevičius su Rusijos nacionaline rinktine susitiko 2007-ais metais Vilniuje "Siemens" arenoje, tuomet lietuvio vedama komanda 76-66 įveikė rusus. Šarūnas Jasikevičius pelnė 17 taškų ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

SARAS.vs.Russia.2007.08.12 by MVPjasikevicius

Praeitą savaitę Rusijos rinktinė dalyvavo turnyre Kipre kur per tris sužaistas rungtynes iškovojo 1 pergalę ir patyrė 2 pralaimėjimus. Pirmose rungtynėse Rusija 88-51 sutriuškino Bulgariją, vėliau 71-67 nusileido Italijai ir 83-80 turėjo pripažinti Graikijos rinktinės pranašumą.