Lietuva įveikė slovėnus ir išsaugojo viltis žaisti Londono olimpiadoje

2011-09-15
Lietuvos vyrų rinktinė po pralaimėjimo vakar ketvirtfinalyje atsitiesė ir tęsia kovą dėl 5-osios vietos. Pirmose rungtynėse, kuriose sprendėse ir Olimpinio atrankos turnyro kelialapis 80-77 lietuviai įveikė slovėnus. Šarūnas Jasikevičius pelnė 12 taškų ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Paskutines čempionato rungtynes Lietuva žais šeštadieni, o jų varžovė dėl 5-osios vietos paaiškės rytoj.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo slovėnai pelnę 4 taškus be atsako, o įspusėjus kėliniui varžovai susikrovė 8 taškų persvarą (6-14). Lietuviai J.Valančiūno, S.Jasaičio ir Š.Jasikevičiaus pastangomis sumažino deficitą iki 3 taškų (16-13). Kėliniui baigiantis Lietuvos rinktinė sumažino atsilikimą iki minimumo, o kėlinys baigėsi rezultatu 19-20.

Martynas Pocius dėjimu iš viršaus pradėjo antrąjį kėlinį ir išvedė lietuvius į priekį (21-20). Matjažas Smodišas tritaškiu išlygino rungtynių rezultatą (23-23), tačiau Mantas Kalnietis pelnė 4 taškus iš eilės ir mūsų rinktinė vėl buvo priekyje (27-23). Likus žaisti 2 minutes Šarūnas Jasikevičius pakabino kamuolį Robertui Javtokui, o šis jį įdėjo į krepšį, vėliau įžaidėjas pats pelnė 4 taškus iš eilės (40-33). Po dviejų kėlinių Lietuva pirmavo rezultatu 44-33.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Erazemo Lorbeko ir Gorano Dragičiaus dvitaškiais. Lietuvos rinktinei pirmuosius taškus pelnė Rimantas Kaukėnas, o vėliau Simas Jasaitis pataikė pirmąjį lietuvių tritaškį ir padidino persvarą iki 10 taškų (49-39). Slovėnai į tai atsakė spurtu 7-0 ir sumažino deficitą iki 3 taškų, tačiau Šarūnas Jasikevičius pataikė dvitaškį iš po krepšio (51-46). Po trijų kėlinių lietuviai pirmavo 6 taškais 63-54.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Jaka Lakovičiaus tritaškiu, o Erazemas Lorbekas sumažino Lietuvių pranašumą iki minimumo (63-62). Po Matjažo Smodišo dvitaškio priekyje buvo Slovėnija (63-64), bet Darius Songaila sugrąžino persvarą mūsų rinktinei. Likus žaisti kiek mažiau, nei 4 minutes Jaka Lakovičius padidino slovėnų pranašumą iki 4 taškų (72-68). Po D.Songailos ir J.Valančiūno taškų rezultatas tapo lygus (72-72). Likus žaisti pus antros minutės Šarūnas Jasikevičius išprovokavo varžovo pražangą ir sumetė abu baudos metimus, bet E.Lorbekas atsakė tritaškiu (76-77). Likus žaisti 19 sekundžių Mantas Kalnietis po Šarūno Jasikevičiaus perdavimo įsmeigė tritaškį (79-77). Rungtynės baigėsi lietuvių pergale rezultatu 80-77.

Šarūnas Jasikevičius per 17 minučių pelnė 12 taškų (4/6 dvitaškiai, 4/4 baudos), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, perėmė 1 kamuolį ir 2 kartus suklydo.

Lietuva: Mantas Kalnietis 17, Šarūnas Jasikevičius ir Darius Songaila 12, Rimantas Kaukėnas 10, Robertas Javtokas 9, Jonas Valančiūnas 8, Martynas Pocius 6, Simas Jasaitis 4, Paulius Jankūnas 2 taškai;

Slovėnija: Goranas Dragičius ir Erazemas Lorbekas, Mirza Begičius 11, Zoranas Dragičius 10, Saša Ožboltas 9, Matjažas Smodišas 8, Jaka Lakovičius 7 taškai;